Erik ten Hag priznaje da je pogriješio s kontroverznom odlukom Cristiana Ronalda

Vijesti

Vaš Horoskop Za Sutra

Erik ten Hag priznao da je Manchester United jednom igrao bolje Cristiano Ronaldo je ušao s klupe tijekom poraza od prvog dana Brighton.

Ujedinjeni su bili poražen 2-1 od strane Seagullsa na Old Traffordu u nedjelju poslijepodne kada je Ten Hagova era na mjestu menadžera započela ravnomjerno. Mnogi problemi iz vremena vladavine Ole Gunnar Solskjaer i Ralf Rangnick bili su evidentni, s Pascalom Grossom koji je postigao dva pogotka u devet minuta prvog poluvremena. Brighton u uspon.

Domaći su se popravili u drugom poluvremenu, s Marcusom Rashfordom koji je iskoristio nekoliko dobrih prilika, a Lisandro Martinez je odbio posljednjom blokadom Lewisa Dunka. Upisali su se u strijelce nakon što je Robert Sanchez izveo nered iz kornera, a Alexis Mac Allister zabio bizaran autogol iz blizine.

Ten Hag je odlučio napustiti Ronalda na klupi i igrati s Christianom Eriksenom kao povučenim napadačem u Unitedovoj početnoj postavi, a novog potpisa podržava Rashford, Bruno Fernandes i Jadon Sancho. Odluka se nije isplatila i Ronaldo je ušao s klupe u 53. minuti za Fred.

Iako nije zabio, Ronaldo je odmah utjecao, svojim trkom iza leđa postavio je Rashfordov pokušaj, koji je Sanchez spasio. 37-godišnji napadač izdržao je rollercoaster izvan sezone u kojoj je propustio predsezonske turneje iz osobnih razloga, a zatim je izjavio da želi transfer.

Ten Hag rekao prije početka udarca da je ostavio Ronalda na klupi jer 45 minuta utakmice – protiv Rayo Vallecana prošlog vikenda – nije bilo dovoljno vježbanja. Ali na svojoj tiskovnoj konferenciji nakon utakmice priznao je kakav je utjecaj imao njegov nepoželjni napadač.

Cristiano Ronaldo iz Manchester Uniteda je zamijenjen umjesto Freda
Cristiano Ronaldo ušao je umjesto Freda u 53. minuti ( Slika: Catherine Ivill/Getty Images)

KAŽITE SE! Je li Cristiano Ronaldo trebao započeti utakmicu Brightona? Komentirajte ispod .

'Jasno je vidjeti [da smo u] drugom poluvremenu bili bolji u veznom redu s Eriksenom u padu i Ronaldom gore,' rekao je Ten Hag. 'Stvorili smo i Rashford je imao dvije dobre prilike, šteta što nismo zabili.'

United je u utakmicu ušao bez potpuno spremnog središnjeg napadača nakon što je Anthony Martial zaradio ozljedu tetive u predsezoni. Uz Rashforda boljeg na lijevoj strani i Masona Greenwooda nedostupnog, Ronaldo je bio jedini out-and-out centarfor u momčadi.

Cristiano Ronaldo iz Manchester Uniteda
Cristiano Ronaldo priredio je Unitedu najbolju priliku u drugom poluvremenu ( Slika: Michael Regan/Getty Images)

Iako je prepoznao Ronaldov utjecaj, Ten Hag je potvrdio svoju odluku da ostavi zvijezdu na klupi. 'Da je bio dostupan, napadač [Martial], igrao bih s njim,' rekao je. 'Cristiano Ronaldo je sada 10 dana na timskom treningu, prekratko za 90 minuta. To je razlog zašto ga nismo pokrenuli.'

Ronaldo je isfrustriran na klupi za rezervne igrače tijekom prvog poluvremena i prikazan je kako diže ruke u zrak nakon Grossovog uvodnog gola. United je otišao na odmor rezultatom 2-0, ali je Ten Hag čekao još osam minuta da se okrene Ronaldu.

Nakon što je Fred otišao, Eriksen je pomaknut dalje u vezni red, što je omogućilo Ronaldu da napreduje u tradicionalnijoj prednjoj trojici, s Rashfordom i Sanchom. United je poboljšao, dominirao je u posjedu lopte, ali se nije mogao računati svojih pet udaraca na gol.